HaberlerOrtadoğu

Karayılan: Kürtlerin İran’a karşı silahlı mücadele etmesi yasaktır!

PKK lideri İranlı Kürtleri “İslam Cumhuriyeti’ne karşı silahlı savaş konusunda” uyardı!

“İran’ın Kürt bölgesindeki partiler silahlı savaşın bir bedeli olacağını unutmamalıdırlar. Onlar örgütsel, kültürel ve toplumsal faaliyetlerini İran Kürdistanı’nın mevcut durumuna göre yaygınlaştırmalıdırlar. İran’ın Kürt bölgesindeki siyasi akımlar hiçbir yabancı gücün etkisi altında kalmamalıdırlar!”

Bu sözler, Nobel Barış Ödülü sahibi bir siyasetçiye ait değildir. Yanlış duymuyorsunuz, bu sözleri sarf eden PKK Lideri Murat Karayılan!

Karayılan İran’ın “Kürdistan Demokrat Partisi” ve “Komele Partisini” silahlı mücadele konusunda uyarıyor ve “İran İslam Cumhuriyeti’ne karşı Silahlı Savaş Türkiye ve Arabistan’a hizmet etmektir” diyor!

Bu sözleri sarf eden ve İranlı Kürtleri kültürel faaliyetlere teşvik eden kişi, Türkiye’yi kana bulayan Murat Karayılan. Karayılan başka bir deyişle savaşmak isteyen İranlı Kürtleri Türkiye’ye karşı savaş için Kandil’e gönderin diyor ve İran’a karşı savaşı Türkiye ve Arabistan’a hizmet olarak görüyor ve yasaklıyor!

İRAN’DA KÜRTLERİN BİR DEĞERİ YOK!

Türkiye’deki PKK yanlısı Kürt siyasiler parti kurup meclise 80 milletvekili gönderebiliyor ve  HDP’nin lideri Selahattin Demirtaş ülkenin çeşitli bölgelerinde özgürce kampanya yürütüp %10 oy oranına dahi sahip olabiliyor.

Buna nazaran İran’da, Kürtlerin Şii Devleti desteklemek dışında herhangi bir siyasi faaliyette bulunmaları yasaktır.

İran’da Kürtler cumhurbaşkanı adayı bile olamıyor. Kabinede bir tane bile Sünni- Kürt bakan yoktur. Sadece son zamanlarda İranlı Sünni bir Kürt Vietnam (!) büyükelçisi olarak atandı ve onun dışında hiçbir İranlı Sünni- Kürt Dışişleri Bakanlığına alınmıyor. İran’ın valilerinin arasında hiçbir Sünni- Kürt bulunmuyor. Kürtler Silahlı Kuvvetlerde yükseltilmiyorlar.

Dini faaliyetlerini yürüten İranlı Sünni Kürtler ise terör, Allah’a karşı savaş açmak, Vahabilik ve selefilik suçlamalarıyla her ay idam ediliyor.!

Haber kaynağı: Kürdistan Medya
http://www.kurdistanmedia.com/farsi/idame/25058

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu