HaberlerOrtadoğu

Doğan medyası Sünni Müslümanlar aleyhinde Algı Haber yapıyor !

Milliyet’in yayınladığı haberde Suriye’deki İslamcı savaşçıların Avrupa’ya kılık değiştirip kaçtığı iddia edildi. Yayınladığı fotoğraflarda ise militanların PKK ve Esed yanlısı Şii örgütlerin elemanları olduğu açıkça görülüyor.

İlgili Haber Linki :

http://www.milliyet.com.tr/suriye-den-kacan-radikal-orgut-gundem-2131301/

Doğan medyasında yayınlanan çarpıtma haberlere bir yenisi eklendi.

Milliyet’in Yunanistan’da yayın yapan “www.pronews.gr” internet sitesine dayandırarak verdiği haberde, Suriye’de Rusya’dan aldığı hava desteğiyle Esad rejiminin kara hareketı başlatmasıyla zor durumda kalan Irak ve Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütü başta olmak üzere diğer İslamcı gruplardaki milislerin silah bırakıp kaçmalarının, Türkiye kıyılarından Yunanistan’a göçmen geçişlerini arttırdığını iddia etti.

Türkiye’ye yasa dışı yollardan giren bu kişilerin Balıkesir’in Ayvalık ilçesi’nden Midilli’ye, Muğla’nın Bodrum İlçesi’nden de İstanköy (Kos) Adası’na geçtikleri, buradan da diğer Avrupa ülkelerine dağıldıkları iddia edildi.

Haberde, islamcı örgüt üyesi olduğu iddiasıyla bazı kişilerin askeri kıyafetli, ellerinde kalaşnikoflu, makineli tüfekli, el bombalı fotoğrafları ile Yunanistan’a geçtikten sonraki sivil fotoğraflarına da yer verildi. Bu kişilerin sadece Yunanistan değil diğer Avrupa ülkeleri için de tehlike oluşturduklarına dikkat çekildi.

Oysa ki yayınlanan fotoğraflardaki kişilerin PKK, Sol ve Esed yanlısı Şii Örgüt elemanları olduğu açıkça görülüyor.

Fotoğraftaki kişinin Iraklı Şii mollayla beraber olduğu açıkça görülüyor.

1

Bu fotoğrafta ise askeri üniformalı kişinin arkasındaki sol örgüt flaması açıkça görülüyor.

2

 

Bu fotoğraftaki kişinin ise Kuzey Irak’ta faaliyet gösteren Kürt Bölgesel Yönetimine bağlı bir peşmerge olduğu üniformasından anlaşılıyor.

3

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu