HaberlerOrtadoğu

Rusya’dan Esad’a, 1000 Derecelik Isı Yayan ölüm silahı ..!

Esad’ın kalesi olan Lazkiye şehrinde Rus yapımı “termobarik bomba”ların görüntülerini yayınladı. Aynı silahlar humus’tada kullanıldı.

 


+18 – Humus’da Rus silahlarıyla Müslümanlar… paylaşan: ehlisunnet

humus-suriye
RIA Novosti’nin haberine göre, Suriye ordusu Lazkiye yakınlarındaki dağlarda mevzilenen IŞİD militanlarına karşı TOS-1A Solntsepyok tipi termobarik roketler ve roket fırlatıcıları kullandı.

Rus yapımı TOS-1A Solntsepyok roketleri, özellikle vadi, yüksek tepe, ormanlık alan ve mağaralar gibi alanlarda mevzilenen kalabalık hedeflere karşı kullanılıyor.

3-4 KİLOMETREDEKİ TÜM CANLILARI ÖLDÜRÜYOR

Yüksek yanıcılığa sahip bir yanıcı maddeyle donatılan termobarik bombalar hedefin durumuna göre önceden ayarlanmış bir yükseklikte patlıyor ve ortaya çıkan dev alev topunun yarattığı basınç dalgası 3-4 kilometre çaptaki bir alanda bulunan tüm canlıları öldürürken, patlayan bomba havadaki oksijen ve azotu da vakum gibi emerek kurbanların ciğerlerini parçalıyor.

BİN DERECELİK ISI HER ŞEYİ YAKIYOR

Bu arada patlamanın merkezinde oluşan bin derecelik ısı da belli bir alandaki her şeyi yakıyor.

Bazı ordularda genelde güdümlü sistemle yalnızca nokta hedeflere yönelik olarak kullanılan termobarik bombanın, Suriye ordusu tarafından çok namlulu roket rampalarıyla geniş bir alanı rastgele dövecek şekilde kullanıldığı görülüyor.
Kaynak : DHA – SYRIA

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu