HaberlerOrtadoğu

Rusya, İşid Bahanesiyle Suriye’de Katliam Yaptı ..!

Esad rejiminin en büyük destekçilerinden biri olan ve haftalardır Suriye’nin Lazkiye şehrine askeri yığınak yapan Rusya hava operasyonlarına başladı. IŞİD’in hedef alınacağı iddiasıyla başlayan operasyonlarda henüz ilk günden onlarca sivil hayatını kaybetti.

IŞİD haricinde her yere bomba yağdıran Rus uçakları, Humus’ta sivilleri katletti. Ilımlı muhaliflerin karargahlarını da hedef alan Rusya onlarca savaşçıyı öldürdü.

ESED BOMBARDIMANINDAN DAHA KÖTÜ

Rusya’nın Humus ve diğer kentlerde gerçekleştirdiği yıkım internette yayınlanan görüntülerle gözler önüne serildi. Birçok bina yerle bir oldu. Onlarca kişi yıkılıan binaların enkazı altında kaldı. Suriyeli aktivistlerden yapılan açıklamada, Rusya’nın saldırılarının Esed’inkinden daha şiddetli olduğu belirtildi. Bombardımanda kadın ve çocukların da bulunduğu en az 50 kişi hayatını kaybetti. Yayınlanan görüntülerde çocukların cansız bedenleri de görüldü. Daha önce bu denli şiddetli bir saldırıyı görmeyen sivillerin çığlıkları ve dehşete kapıldığı anlar amatör kameralarca kaydedildi.

Rusya katliamının görüntüleri:

MUHALİFLER RUS UÇAKLARINI VE BOMBARDIMANINI GÖRÜNTÜLEDİ

Suriyeli muhalifler, kendilerine bomba yağdıran 4 Rus uçağını görüntüledi. 2’si keşif uçağı olan uçakların yağdırdığı bombalar ve gerçekleştirdiği yıkım an be an görüntülendi. Sukhoi-24 savaş uçakları Hama’da Esed ve IŞİD’e karşı savaşan ılımlı muhaliflerin karargahını da yerle bir etti.

Humus’ta büyük katliam yapan Ruslar, Hama kırsalı, Latmanya bölgesi ve Sehli Gab’a da ağır bombardıman gerçekleştirdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu