HaberlerOrtadoğu

İstanbul’da, Bu kaçıncı Çeçen Katliamı ..!

İstanbul Başakşehir-Kayaşehir’de evinden çıkarak aracına binen Çeçen komutan Abdülvahid Edilgiriyev kar maskeli iki saldırgan tarafından düzenlenen saldırı sonucu yaşamını yitirdi.

Çeçen komutanın olay yerine gelen yakınları gözyaşlarına boğulurken, polis olayla ilgili inceleme başlattı.

Kayaşehir 10’uncu Bölge B1 67 Blok önünde Çeçen komutan Abdülvahid Edilgiriyev eşi ve çocuğunun yanında uğradığı saldırıdan kurtulamadı ve evinin önünde yaşamını yitirdi.

Çeçen komutan Abdülvahid Edilgiriyev’in 3 ağabeyi de Çeçenistan’da Ruslara karşı savaşırken yaşamlarını yitirmişti.

Çeçen komutanın Çeçenistan’dan sonra Suriye’de de Esed rejimine karşı çok önemli operasyonlara komuta ettiği öğrenildi. Kafkasya Emirliği’ne bağlı komutanın IŞİD Örgütü’nün tüm baskılarına karşı Suriye’deki Muhacir ve Ensar Ordusundan ayrılmadığı ve Rusya’ya karşı Suriye’deki Kafkasyalı direnişçileri savaşa teşvik ettiği ifade ediliyor.

İMKANDER Rusya’yı Suçladı

Kafkasyalı mültecilere yardımlarıyla bilinen İMKANDER suikastten Rusya’yı sorumlu tuttu. İMKANDER Genel Başkanı Murat Özer yaptığı açıklamada: “Kafkasya Emirliği’nin bir mücahidi daha İstanbul Başakşehir’de kalleşçe bir suikast sonucu şehid oldu. Abdülvahid Edilgiriyev hem Çeçenistan’da hem de Suriye’de Müslümanların izzetini müdafaa etmiş gerçek bir kahraman güzel bir Müslümandı.

Kadirov çetesinin ve efendisi Rusya’nın bu son cinayeti onların kirli tarihine karanlık bir sayfa daha ilave ederken, bizim tertemiz mücadele tarihimize yeni ve aydınlık bir sayfa açmıştır.” dedi.

Özer, Rusya Federasyonu lideri Putin’e seslenerek: ” Rusya’ya bir kez daha açıkça haykırıyoruz: Ne senden ne de işbirlikçilerinden asla korkmuyoruz! Bizi öldürerek bitiremeyeceksin. Yaşasın Birleşik Bağımsız İslami Kafkasya!” dedi.

cecen

TÜRKİYE

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu