HaberlerOrtadoğu

İranlılar, İstanbul’daki Terör Vak’asına Neden sevindi!

Hususen Mezhep farklılığı ve Türk düşmanlığından dolayı Atatürk Havalimanı patlamasından sonra İranlıların birçoğu sevinç çığlığı attı!

Patlamanın ardından Diğer ülkelerin Atatürk Havalimanına normal uçuşlarına başlarken İran havayollarının Türkiye’ye uçuşlarını iptal etmesi ayrı bir soru işareti!

Ayrıyaten, İran İslam! Cumhuriyeti devleti resmi olarak İstanbul’daki Atatürk Havalimanına olan kanlı terör saldırısını kınasa da her gün Türkiye aleyhine servis ettiği yalan haberleri İran halkının bu patlamalara sevinmesine neden oldu.

İranlıların bir kısmı “İnsani açıdan terör mahkûmdur” deseler de çoğu Milliyetçi (Farsçı) ya da Şiilik yönü güçlü olan İranlılar Atatürk Havalimanındaki patlamaları alkışladı!
İran devlet kanalları ve haber ajansları uzun süredir Türkiye’yi IŞİD’i desteklemekle suçlarken Türkiye’nin “IŞİD’in Petrolunu ucuz fiyata satın aldığını” öne sürüyor ve kamuoyunu bu yönde örgütlüyor.

Suriye’yi askerleri ve yabancı paralı Şiilerle dolduran İran resmi medyası “Türkiye IŞİD’i destekliyor olsa o zaman neden IŞİD Türkiye’de bomba patlatıyor” sorusuna yanıt bulmazken Türk, Türkiye ve Sünni karşıtı olan İrancı ve Şiacı İranlılar ise komplo teorisine sarılıyor ve “Bu saldırıları Erdoğan’ın kendisi organize etmiştir” diyorlar!

Bu komplo teorisi bundan önce de İranlı TIR’ların PKK tarafından Türkiye’de ateşe verildiği sırada Türkiye düşmanlığı için kullanılmış ve bazı İranlılar “Barbar Türk devleti halkının hakkını arayan PKK’yı kötülemek için İran TIR’larını yakıyor” şeklinde yorum yapmışlardı!
İstanbul Havalimanındaki patlamalar en çok İran’ı sevindirir çünkü İran, Türkiye’nin Rusya ile tekrar ilişki tesis etmesini kendi milli çıkarlarına ters görüyor.

İranlılar “Türkiye Suriye’de halkını öldürüyor” ve “Türkiye Suriye’yi harabeye çevirdi” diye yorum yaparken sanki İranlı askerler yerine Türkiye askeri Suriye’de savaşıyormuşçasına İran’ın Suriye’de kutsal görevde olduğunu öne sürüyorlar!!

Türkiye Cumhurbaşkanının defalarca “IŞİD’in terör örgütü olduğunu” belirtmesine rağmen kendi devlet medyasına ayak uyduran İranlılar “Erdoğan IŞİD destekçisidir” diye itham atıyorlar ve “o zaman IŞİD neden İran’ı vurmuyor da Türkiye’yi vuruyor” sorusuna ise “Hamaneyi çok güçlüdür” diye yanıt veriyorlar!

İran’ın Devrim Muhafızlarına bağlı Farsnews Haber Ajansındaki bazı yorumlar şöyle:

“[Türkler] hak ettiler. Şimdi yine gitsinler IŞİD’e silah ve muhimmat verip Suriye ve Irak’tan yağmalanan petrounu onlardan satın alsınlar”

“Türkiye gerçekten tehlikeli bir ülke olmuş, Benazir Butu’nun Taliban Örgütü Pakistan’ı tehlikeli bir ülke yaptığı için, Erdoğan’ın IŞİD’ı Türkiye’yi güvensiz ülkeye dönüştürdü”

“Bıçak kendi sapını kesmez derlerdi ama şimdi bu atasözü burada daha iyi gelir: yeninde yılan yetiştirirsen olacağı budur”

“Kimseye kuyu kazma! IŞİD ve Nusra’yı destekleyen Erdoğan Bey Irak ve Suriye’de terörü destekleyip oraları harabeye çevirdiğinde bunu da düşünmeliydi”

“Suriye’nin masum Çocuklarının kanı şimdi cezasını çektiriyor!!!! Bu daha başlangıçtır, Sultan’ı (Erdoğan’ı) çok zor günler bekliyor!”
“Erdoğan IŞİD kurucusudur ve İsrail evladıdır!!”

“Kardeşim Erdoğan’a terör saldırısı olmadı. İstanbul Havalimanında belki de Erdoğan’ın adını bile duymamış insanları öldürdüler. Terör ve paslanmış beyinlere lanet olsun”

“Terör her yerde mahkûmdur. Allah terörün kökünü kazısın”
“Türkiye’de perde arkasındaki eller devletler ve milletlere karşı her türlü eylem yapıyor!! Kendi Kürt vatandaşlarının hakkını resmiyete tanımıyor ve bin bir türlü Kürtleri rahatsız ediyor sonra da kimse bana dokunmasın diyor…”

“Ne düşünmüştün Erdoğan? Türkiye Suriye olacaktır. Senin ekonomin de batması lazım. Artık bundan sonra Avrupalılar Türkiye’ye gitmezler. Türkiye darmadağın olmalıdır! ”
“Terör her yerde mahkum edilmeliyse neden Suriye’de mahkum edilmiyor. Türkiye teröristtir teröristlrein merkezidir. Türkiye Suriye’den daha beter olmalıdır ki Suriyelilerin derdini idrak etsin ve binlerce teröristi Suriye’ye göndermesin!!!!”

“Türkiye Gazze sorunlarını çözen en etkili ve tek İslam ülkesidir. Türkiye güvensiz olursa yarın sıra bize de gelir. Türkiye tarihinde hiçbir zaman hiçbir İslam ülkesi aleyhine terör gerçekleştirmedi. İran nükleer enerjisine en büyük hizmeti Türkiye ve Brezilya yaptı. Türkiye şu an Suriye’deki savaş muhacirlerini ağırlıyor ve gözünü bu olaya kapatmadı”

“Bunların hepsi Erdoğan devletinin IŞİD’i desteklemesinin sonucudur. Şimdi IŞİD kendi yakasına yapışmıştır!!!”
“Umarım İranlı yoktur ölü ve yaralılar arasında”, “E gitmeselerdi”, “Sen gitme!”

“Bu cinayetler IŞİD’ci Siyonist ve Vahabi Suudi kölesi Erdoğan’a bir hediyedir…”

“Türkiye 5 sene terörü destekledi ve şimdi de destekliyor. Terör tohumunu eken kendisi de biçer. Haysiyet ve ekonomisi darbe görür bu patlama sonucunda. Bedelini de sadece masum insanlar öder”

“Bu Türkiye’nin [Kürdistan] Demokrat Partisini desteklemesinin meyvesidir. Kendileri itiraf ettiler!!! Türkiye İran’ın milli güvenliği açısından tehdittir!!”

“Hak ediyorlar!!! Bu Suriye’yi bitiren ve IŞİD’i destekleyen Türkiye’dir!!!!”

“Köpek (IŞİD) kendi sahibini ısırmış gerçi bu arada zavallı insanlar ölüyorlar”

“Türkler bilsinler ki Suriye halkının kanını dökmek cevapsız kalmaz!!! Kendi ülkeniz de Suriye gibi olur!”

“Erdoğancım ne düşündün ki? Suriye’de yaptıkların cevapsız mı kalır düşündün? Allah haktır Türkiye de yavaş yavaş yer yüzünden siliniyor inşallah…!!!!”

Farsnews haberi ve yorumları (Farsça)
http://fna.ir/8LNUIX

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu